تبلیغات


تبلیغات

درج آگهی رایگان

رضايت مديران «پژو» از بازگشت فروش ايران به حسابهاي شرکت

رضايت مديران «پژو» از بازگشت فروش ايران به حسابهاي شرکت

ايسنا/ گروه پژوسيتروئن از افزايش فروش خودرو در سال ۲۰۱۶ به مدد بازگشت به بازار ايران پس از لغو تحريم‌ها خبر داد.
با احتساب فروش جوينت ونچرهاي گروه پژوسيتروئن و توافق‌هاي مجوز اين شرکت در ايران، فروش خودروهاي پژو ۵.۶ درصد در سال گذشته افزايش يافت در حالي که بدون در نظر گرفتن فروش در بازار ايران اين رقم نسبت به سال ۲۰۱۵، دو درصد کاهش پيدا مي‌کرد.

سه برند گروه خودروسازي فرانسوي پژوسيتروئن شامل پژو، سيتروئن و دي اس سال گذشته اندکي بيش از سه ميليون خودرو فروختند که ۲۳۳ هزار دستگاه از آنها تحت توافق مجوز در ايران توليد شده بود. اين گروه در سال ۲۰۱۵ به ميزان ۲.۹ ميليون دستگاه خودرو فروخته بود.
بازگشت گروه پژوسيتروئن به ايران، تشکيل جوينت ونچر با شرکت‌هاي ايران خودرو و سايپا و شراکت با آرين موتور را به همراه داشت.

اين شرکتها به ساخت و فروش خودروهاي پژو تحت يک توافق مجوز به مدت چهار سال در دوران اوج تحريم‌ها ادامه دادند، اما گروه پژوسيتروئن فروش آنها را تا سال ۲۰۱۶ در آمار خود لحاظ نکرد.
برند پژو که حدود ۶۰ درصد از کل اين گروه را تشکيل مي‌دهد، شاهد افزايش ۱۲.۳ درصدي فروش به کمک فروش در ايران بود، اما بدون حضور در بازار ايران با ۱.۴ درصد کاهش روبه‌رو مي‌شد.

فروش جهاني برند سيتروئن ۱.۷ درصد و دي اس ۱۶ درصد کاهش يافت.
ژان فيليپ ايمپاراتو، مدير برند پژو، به خبرگزاري فرانسه، گفت: فروش در ايران نتيجه کار خوب اين برند بوده که براي از سرگيري فعاليت با همکارانش در ايران انجام گرفته است.
ماکسيم پيکات، مدير گروه اروپاي اين شرکت، به بي اف ام بيزنس اظهار کرد که وي از بازگشت آمار فروش ايران در حساب‌هاي اين شرکت خوشحال است و اين تازه مرحله نخست محسوب مي‌شود.

به گفته وي، جوينت ونچرهاي داخلي در آستانه آغاز يک حرکت قدرتمند در ايران هستند.
در اروپا که بازار اصلي گروه پژوسيتروئن است، ميزان فروش ۳.۶ درصد رشد داشت. با اين همه فروش اين شرکت در چين و آسياي جنوب شرقي به دليل فضاي رقابتي شديد ۱۶ درصد در سال گذشته کاهش يافت. فروش اين شرکت در روسيه که بازار خودروي آن به دليل بحران اقتصادي اين کشور آسيب شديدي ديده است، ۱۲.۶ درصد کاهش يافت.

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايسنا

پیشنهاد میشه بخونید : برای نمایش تمام مطالب مرتبط با عنوان «رضايت مديران «پژو» از بازگشت فروش ايران به حسابهاي شرکت» اینجا کلیک کنید.

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت منتشر شده و صرفا در این سایت باز نشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار