تبلیغات


تبلیغات

درج آگهی رایگان

آماری که تراکتورسازی را بالاتر از پرسپولیس، استقلال و سپاهان قرار می‌دهد +جدول

بررسی آماری خط حمله تیمهای لیگ برتری در نیم فصل اول نشان دهنده این واقعیت است که سه تیم مطرح استقلال، پرسپولیس و سپاهان در این فاز از قدرت بالایی برخوردار نبودند.

 سرویس ورزش مشرق - پرسپولیس قهرمان نیم فصل نخست لیگ برتر ایران به طور میانگین در هر ۷۵ دقیقه یک مرتبه موفق به گشودن قفل دروازه رقبای خود شد و این عملکرد در فاز هجومی چندان مطلوب نمی نماید.


آنچه در دنیای فوتبال بر چذابیت ها می افزاید خلق موقعیت های بیشتر  و به ثمر رسیدن گلهای افزون تراست. با این حال بررسی عملکرد تیم های حاضر در لیگ برتر ایران نشان می دهد که تنها دو تیم در این رقابتها موفق شده اند که در میانگین زمانی کمتر از ۶۰ دقیقه، دروازه رقبا را بگشایند.


صدرنشین هر یک ساعت و ربع به گل می رسد
پرسپولیس برانکو اگر چه که با ۲ امتیاز اختلاف بالاتر از تراکتورسازی ۳۰ امتیازی صدرنشین فعلی لیگ برتر فوتبال ایران است اما به طور میانگین موفق شده تا در هر ۷۵ دقیقه یک مرتبه برابر رقبا به گل برسد. این در حالی است که تراکتورسازان با امیر قلعه نویی در فاز هجومی با رسیدن به گل در هر ۵۶ دقیقه بهترین تیم لیگ برتر ایران بوده اند. جالب اینکه بعد از تراکتورسازان این تیم ذوب آهن اصفهان بود که پس از احیا شدن توسط سرمربی جوانش مجتبی حسینی به میانگین یک گل زده در هر ۵۸ دقیقه رسید.


در واقع با توجه به بررسی عملکرد تمام ۱۶ تیم حاضر در لیگ فقط به نام دو تیم تراکتورسازی و ذوب آهن می رسیم که حسابشان را از سایرین جدا کرده اند.


در مقابل پرسپولیس صدرنشین که با دریافت ۵ گل خورده بهترین خط دفاعی رقابتها را به خود اختصاص داده هنوز موفق نشده به عملکردی مناسب در رسیدن به گل دست پیدا کند.


منصوریان و حسینی در نیمه مربیان
در میان ۱۶ تیم حاضر در لیگ تنها دو تیم هستند که تعداد گلهایی که در نیمه نخست بازی هایشان زده اند برابر با گل هایی است که در نیمه دوم دیدارها به ثمر رسانده اند.


در واقع این نکته هم قابل بررسی است که تیم های استقلال و سایپا با علیرضا منصوریان و حسین فرکی از لحاظ آماری نتوانستند تفاوتی در نیمه مربیان بازی هایشان داشته باشند.


استقلالی که اتفاقا به اندازه صدرنشین لیگ ۱۸ گل به ثمر رسانده ۹ گلش را در ۴۵ دقیقه نخست دیدارهایش زده و ۹ گلش را در نیمه دوم.


استقلال به طور متوسط در هر بازی ۱.۲ گل زده است. یعنی در هر ۷۵ دقیقه یک گل. در مقابل می توان عملکرد ذوب آهن و کادر فنی اش را با استقلال و پرسپولیس مقایسه کرد.

مشکل سپاهان ویسی
سپاهان قهرمان لیگ چهاردهم با این امید عبدا... ویسی سرمربی تیم قهرمان لیگ پانزدهم را به خدمت گرفت که موفقیت های پیشین خود را تکرار کند.


با این حال سپاهان ویسی فعلا با ۲۲ امتیاز روی پله هشتم لیگ برتر ایستاده است. نکته قابل توجه اینکه سپاهان با ویسی جوان در نیم فصل نخست مسابقات ۱۹ گل به ثمر رسانده آن هم در شرایطی که تنها ۳۷ درصد گلهای یاد شده در نیمه مربیان به حساب نصف جهانی ها منظور شده است. در واقع سپاهان نه تنها در نیمه دوم هایش به گلهای بیشتری دست پیدا نکرده که عملا در قیاس با نیمه اول هایش، عملکردی غیر قابل دفاع داشته است.  


به هر تقدیر توجه به نکات آماری می تواند بیانگر برخی واقعیت ها باشد که باید برای رسیدن به شرایط بهتر به آنها توجه داشت.


حال باید دید تیم های حاضر در لیگ شانزدهم از وقفه زمانی ایجاد شده بین دو نیم فصل چگونه بهره برده اند تا نقاط ضعفشان در فاز هجومی را به نقطه قوت خود تبدیل کنند.

جدول زمانی گلهای به ثمر رسیده تیم در نیم فصل نخست بر حسب عملکرد بهتر

ردیف

تیم

گل زده

درصد گلها

(نیمه اول)

درصد گلها

(نیمه دوم)

میانگین گل زده درهردیدار

میانگین هرگل زده/دقیقه

۱

تراکتورسازی تبریز

۲۴

۳۷

۶۳

۱.۶

۵۶

۲

ذوب آهن اصفهان

۲۳

۳۰

۷۰

۱.۵۳

۵۸

۳

فولاد خوزستان

۲۱

۴۲

۵۸

۱.۴

۶۴

۴

نفت تهران

۲۰

۴۰

۶۰

۱.۳۳

۶۷

۵

سپاهان اصفهان

۱۹

۶۳

۳۷

۱.۲۷

۷۱

۶

پرسپولیس تهران

۱۸

۴۴

۵۶

۱.۲

۷۵

۷

استقلال تهران

۱۸

۵۰

۵۰

۱.۲

۷۵

۸

پیکان

۱۸

۴۴

۵۶

۱.۲

۷۵

۹

استقلال خوزستان

۱۸

۳۳

۶۷

۱.۲

۷۵

۱۰

صنعت نفت آبادان

۱۴

۲۸

۷۲

۰.۹۳

۹۶

۱۱

گسترش فولاد تبریز

۱۳

۶۱

۳۹

۰.۸۷

۱۰۳

۱۲

پدیده خراسان

۱۳

۳۵

۶۵

۰.۸۷

۱۰۳

۱۳

سیاه جامگان خراسان

۱۱

۵۴

۴۶

۰.۷۳

۱۲۲

۱۴

صبا قم

۱۰

۳۰

۷۰

۰.۶۷

۱۳۵

۱۵

سایپا تهران

۹

۵۰

۵۰

۰.۶۴

۱۴۰

۱۶

ماشین سازی تبریز

۸

۲۵

۷۵

۰.۵۷

۱۵۷

 

پیشنهاد میشه بخونید : برای نمایش تمام مطالب مرتبط با عنوان «آماری که تراکتورسازی را بالاتر از پرسپولیس، استقلال و سپاهان قرار می‌دهد +جدول» اینجا کلیک کنید.

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت منتشر شده و صرفا در این سایت باز نشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار