تبلیغات


تبلیغات

درج آگهی رایگان

شخصیت مغفول علمی آیت‌الله‌هاشمی از نگاه استاد فلسفه/ وقتی امام برای سلامتی هاشمی گوسفند قربانی کرد

شخصیت مغفول علمی آیت‌الله‌هاشمی از نگاه استاد فلسفه/ وقتی امام برای سلامتی هاشمی گوسفند قربانی کرد

فرهنگ > دین و اندیشه - دکتر احمد احمدی، استاد فلسفه دانشگاه گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در زمینه تفسیر قرآن فعالیت فراوانی کرده بود و «تفسیر راهنما» که بالغ بر ۲۰ جلد است، نتیجه این فعالیت علمی مثمر ثمر است و در هر حال شخصیت فرهنگی و علمی آیت الله هاشمی رفسنجانی مغفول مانده است.

به گزارش خبرآنلاین حجت الاسلام احمد احمدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در تشریح فعالیت‌های علمی و فرهنگی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: ایشان در زمینه تفسیر قرآن فعالیت فراوانی کرده بود و «تفسیر راهنما» که بالغ بر ۲۰ جلد است، نتیجه این فعالیت مثمر ثمر است و من فکر میکنم شخصیت علمی و فرهنگی ایشان تحت تاثیر شخصیت سیاسی وی آنگونه که شایسته بود، دیده نشده است و اکنون وقت مناسبی است تا این ابعاد بیشتر بررسی شوند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: در تمام این ۳۷ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مرحوم مغفور آیت الله هاشمی رفسنجانی جزء چهره‌های تاثیرگذار و تعیین کننده در نظام اسلامی بود. در سال‌های سخت دفاع مقدس ایشان در مدیریت جنگ و دفاع از کشور و انقلاب نقش اساسی داشت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: زمانی که مرحوم مغفور هاشمی رفسنجانی (ره) در سال ۱۳۵۸ توسط گروهک فرقان ترور شدند و این ترور نافرجام ماند، حضرت امام خمینی( ره) به شکرانه سلامتی وی گوسفند قربانی کردند و جمله معروف (هاشمی زنده است تا نهضت زنده است) را بیان فرمودند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد احمدی با تاکید بر اعتقاد راسخ مرحوم آیت الله رفسنجانی(ره) به حفظ نظام اسلامی گفت: ایشان به پیروی و اطاعت از رهبری اعتقاد تام و کامل داشت و هم اکنو نیز همه علاقمندان ایشان باید از هر گونه حرکت و سخن تفرقه انگیز پرهیز کنند.

/6262

پیشنهاد میشه بخونید : برای نمایش تمام مطالب مرتبط با عنوان «شخصیت مغفول علمی آیت‌الله‌هاشمی از نگاه استاد فلسفه/ وقتی امام برای سلامتی هاشمی گوسفند قربانی کرد» اینجا کلیک کنید.

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت منتشر شده و صرفا در این سایت باز نشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار